ROYAL CANIN Maxi Adult 15kg

ROYAL CANIN Maxi Adult 15kg

ROYAL CANIN Maxi Adult 15kg

ROYAL CANIN Maxi Adult 15kg

4,450 ден

Има

4,450 ден

ROYAL CANIN Maxi Adult 15kg

Достапност: Има SKU: 10000039

Опис

ROYAL CANIN Maxi Adult 15kg

 

Комплетна храна за кучиња – За возрасни кучиња големи раси ( од 26-44 kg), од 15 месеци до 5 години

 

Клучни карактеристики / придобивки

· Висока сварливост

· Зајакнување на коските

· Oмега-3: PA-DHA

 

Состав: Дехидриран протеин од живинсо месо, пченка, пченкарно брашно, масти од животинско потекло, пченица, дехидрирани протеини од свинско месо, ориз, хидролизат од животински протеини, пченкарен глутен, перна пулпа, минерали, рибино масло, квасец, хидролизат од ракчиња (извор на гликозамин), хидролизат од рскавица ( извор на хондроитин).

 

Додатоци на kg :

Хранливи додатоци :

 • Витамин А :16000 IU
 • Витамин Д3: 1000 IU
 • Витамин Е:510 mg
 • E1 (Железо): 35 mg
 • Е2 (Јод): 3.5 mg
 • E4 (Бакар): 11 mg
 • E5 ( Манган):45 mg
 • E6 ( Цинк): 129 mg
 • Е8 ( Селен): 0.05 mg

 

Аналитички состав:

 • Протеини : 26%;
 • Масти 17 %;
 • Сурова пепел 6.6 %;
 • Сурови влакна 1.2%;

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 15 kg

 

Земја на потекло: Франција

 

Баркод:3182550732154

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: