ROYAL CANIN Maltese 1,5kg

ROYAL CANIN Maltese 1,5kg

ROYAL CANIN Maltese 1,5kg

1,039 ден

Има

1,039 ден

Клучни карактеристики / придобивки

  • Го подобрува здравјето на крзното
  • Намалување на столицата и мирисот
  • Задоволува апетити
Достапност: Има SKU: 10000093

Опис

Клучни карактеристики / придобивки

  • Го подобрува здравјето на крзното
  • Намалување на столицата и мирисот
  • Задоволува апетити

 

Погоден за малтешки кучиња на возраст од 10 месеци и повеќе, ROYAL CANIN® Maltese Adult е специјално формулиран со сите нутриционистички потреби на вашето возрасно куче.

Исхраната е неопходна за здравјето на кожата и крзното- затоа  ROYAL CANIN® Maltese Adult содржи специјално прилагодени хранливи материи – вклучувајќи ги и основните омега-3 масни киселини .

ROYAL CANIN® Maltese Adult помага во намалување на мирисот и волуменот на столицата, бидејќи неговата формула содржи хранливи материи кои помагаат да се поддржи дигестивното здравје на вашето куче.

Благодарение на вклучувањето на хелатори на калциум, кикот во ROYAL CANIN® Maltese Adult помага во поддршката на забната хигиена на вашето куче со забавување на формирањето на забен камен.

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: