ROYAL CANIN Labrador Adult 12kg

ROYAL CANIN Labrador Adult 12kg

ROYAL CANIN Labrador Adult 12kg

ROYAL CANIN Labrador Adult 12kg

4,249 ден

Има

4,249 ден

Достапност: Има SKU: 10000068

Опис

ROYAL CANIN Labrador Adult 12kg

 

Погоден за лабрадор ретривери на возраст од 15 месеци и повеќе, ROYAL CANIN Labrador Retriever Adult е специјално формулиран со сите нутриционистички потреби на вашето возрасно куче.

ROYAL CANIN Labrador Retriever Adult содржи прилагодена содржина на калории – вклучително и зголемено ниво на протеини и намален внес на маснотии за да му помогне на вашето куче да одржува здрава тежина.

Структурата на палтото отпорно на вода на Labrador Retriever го изолира од студ. Затоа, состојбата на палтото на Лабрадор Ретривер е од суштинско значење.

Labrador Retriever Adult помага да се поддржи улогата на кожата „бариера“ со ексклузивен комплекс.

Со бораж масло и други есенцијални масни киселини меѓу вклучените хранливи материи, оваа формула помага да се одржи здравјето на кожата и палтото на вашето куче.

Одреден спортист, лабрадор ретривер дава сè што има кога станува збор за вежбање.

Неговото цврсто тело и силните коски значи дека на вашето куче му требаат хранливи материи кои помагаат во одржувањето на неговите здрави зглобови.

Преку вклучување на специфични хранливи состојки, вклучително и омега-3 масни киселини EPA & DHA, ROYAL CANIN   помага за поддршка на здрави коски и зглобови .

Уште повеќе, текстурата и формулата на kibble се скроени исклучиво за вилицата на Лабрадор ретривер.

Специјално прилагодената форма на кикот, исто така, помага да се намали стапката на внесување храна за да му помогне на вашето куче да одржува здрава телесна тежина.

 

Клучни карактеристики / придобивки

  • Идеална тежина
  • Го подобрува здравјето на коските и зглобовите
  • Здрава кожа и крз

Нето: 12 kg

Земја на потекло: Франција

Баркод: 3182550715645

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: