ROYAL CANIN Kitten 10kg

ROYAL CANIN Kitten 10kg

ROYAL CANIN Kitten 10kg

ROYAL CANIN Kitten 10kg

5,065 ден

Има

5,065 ден

Достапност: Има SKU: 10000132

Опис

ROYAL CANIN Kitten 10kg

 

Растот е суштинска фаза во животот на вашето маче – тоа е време на големи промени, значајни откритија и нови средби.

Во овој период, важно е да бидете сигурни дека вашето маче го добива вистинскиот вид на хранливи материи за поддршка на здрав раст и развој.

Втората фаза на раст на возраста е клучен период за вашето маче, бидејќи неговиот имунолошки систем сè уште се развива со постепено темпо.

Храна за мачиња ROYAL CANIN помага да се поддржи природната одбрана на вашето маче во овој период, особено благодарение на патентираниот комплекс на антиоксиданти, вклучувајќи го и многу корисниот витамин Е.

ROYAL CANIN  е погодно за мачиња стари до 12 месеци и има засилено варење толеранција благодарение на вклучувањето на LIP – протеин избран поради 90% стапка на сварливост.

За да се задоволат индивидуалните преференции на секоја мачка, ROYAL CANIN  маче е исто така достапно како влажна храна во вкусен сос или сочно  желе. Ако  размислувате за мешано хранење, едноставно следете ги нашите упатства за хранење за да се осигурате дека вашата мачка добива точна количина на влажна и сува храна за оптимална корист.

 

Нето: 10 kg

Земја на потекло: Франција

Баркод: 3182550702973

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: