ROYAL CANIN Giant Puppy 15kg

ROYAL CANIN Giant Puppy 15kg

R Giant Puppy 15kgOYAL CANIN Giant Puppy 15kg Опис:R Giant Puppy 15kgOYAL CANIN Giant Puppy 15kg Земја на потекло: Означено на пакувањето.

ROYAL CANIN Giant Puppy 15kg

5,350 ден

Има

5,350 ден

ROYAL CANIN Giant Puppy 15kg

Достапност: Има SKU: 10000047

Опис

R Giant Puppy 15kgOYAL CANIN Giant Puppy 15kg

 

Комплетна храна за кучиња

 

Клучни карактеристики / придобивки

 • Поддршка на имунолошкиот систем
 • Интензвен таст / контролирана енергија
 • Зајакнување на коските

 

Состав:  Дехидриран протеин од живина,пченкарно брашно, пченка, пченично брашно,животинска маст, дехидриран свински протеин, пченица,хидролизат од животински протеин, пулпа од репа, рибино масло, соино масло, хидроизолат од рскавица, квасец.

 

Адитиви на 1 kg:

Хранливи додатоци :

 • Витамин А :16500 IU
 • Витамин Д3: 1100 IU
 • Витамин Е: 500 mg
 • E1 (Железо): 36 mg
 • Е2 (Јод): 3.6 mg
 • E4 (Бакар): 11 mg
 • E5 ( Манган):46 mg
 • E6 ( Цинк): 117 mg
 • Е8 ( Селен): 0.05 mg

 

Аналитички состав:

 • Протеини : 34 %;
 • Масти 14%;
 • Сурова пепел 7.6 %;
 • Сурови влакна 1.4 %;
 • Калциум 1.26 %

 

Нето: 15 kg

 

Земја на потекло: Франција

 

Баркод: 3182550707046

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: