ROYAL CANIN Fit 10kg

ROYAL CANIN Fit 10kg

ROYAL CANIN Fit 10kg

4,750 ден

Има

4,750 ден

ROYAL CANIN Fit 10kg

Достапност: Има SKU: 10000106

Опис

ROYAL CANIN Fit 10kgROYAL CANIN Fit 10kg

 

Комплетна и избалансирана храна за возрасни мачки

 

Клучни карактеристики / придобивки

 • Оптимален профил на хранливи материи
 • Здрава тежина
 • Намалување на појава на топчиња на крзното

ROYAL CANIN® Fit 32 е погоден за возрасни мачки на возраст од 1-7 години, тој е специјално дизајниран да ги задоволи сите нутриционистички потреби на вашата мачка за поддршка и одржување на здравата состојба .

На вашата мачка и е потребна висококвалитетна исхрана за да ги исполни сите барања на зрелоста – затоа ROYAL CANIN® Fit 32 содржи корисни хранливи состојки и помога во поддршката и одржувањето на добро здравје на вашата возрасна мачка.

Уште повеќе, ROYAL CANIN® Fit 32 е формулиран со рамнотежа на корисни хранливи материи – како што се различни витамини и минерали и помога во одржување на здрав уринарен систем за возрасни мачки .

Благодарение на вклучувањето на специфични диетални влакна, ROYAL CANIN® Fit 32 исто така помага да се ослободи вашата мачка од влакна и крзно што може да ги проголта. Ова на крајот значи дека појавата на топчиња за коса е значително намалена.

 

Состав: Дехидриран протеин од живина,ориз, пченица, животинска маст, растителни влакна,пченично брашно, хидролизат на животински протеин,растителен протеински изолат, пченичен глутен, квасец, масло од соја, рибино масло, минерали, екстракт од невен.

 

Адитиви на 1 kg:

Хранливи додатоци :

 • Витамин А :13000 МЈ
 • Витамин Д3: 700 МЈ
 • E1 (Железо): 32 mg
 • Е2 (Јод): 3.2 mg
 • E4 (Бакар): 10 mg
 • E5 ( Манган):42 mg
 • E6 ( Цинк): 126 mg
 • Е8 ( Селен): 0.08 mg

 

Аналитички состав:

 • Протеини : 32 %;
 • Масти 15 %;
 • Сурова пепел 7.2%;
 • Сурови влакна 4.6%;

 

Нето: 10  kg

 

Земја на потекло: Франција

 

Баркод: 3182550702249

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: