ROYAL CANIN Extra Small Puppy 1,5kg

ROYAL CANIN Extra Small Puppy 1,5kg

ROYAL CANIN Extra Small Puppy 1,5kg

1,075 ден

Има

1,075 ден

ROYAL CANIN Extra Small Puppy 1,5kg

Достапност: Има SKU: 10000261

Опис

ROYAL CANIN Extra Small Puppy 1,5kg

 

Комплетна храна за кучиња -За многу мали раси на кучиња (тежина на возрасно куче до 4 кг)

Состав: Дехидрирано мсо од живина, ориз,пченка, масти од животинско потекло,растителен и протеински изолат, пченкарен глутен, хидролизат од животински протеини,пулпа од пепа, минерали, соино масло, рибино масло,лушпи од семиња од псилиум(1%),фрукто – олигосахариди, хидролизат од квасец ( извор на моно-олигосахариди), екстракт од кавсец (извор на бетаглукан), екстракт од невен ( извор на лутеин).

Додатоци во kg:

Хранливи адитиви :

 • Витамин А: 21500 IU;
 • Витамин Д3: 1000 IU;
 • Е1 (Железо): 42 mg;
 • E2 ( Јод): 4.2 mg;
 • E4 (Бакар) 13 mg;
 • Е5 ( Манган) 55 mg;
 • E6(Цинк)115 mg;
 • E8 ( Селен) 0.07 mg;

 

Технолошки додатоци:

 • Клиноптиолит од седиментирано потекло: 10 gr

 

Сензорни додатоци:

 • Екстракт од Јука: 125 mg

 

Аначитички состав:

 • Протеини 31%;
 • Масти 20%;
 • Сурова пепел 7.9 %;
 • Сурови влакна 1.5% ;

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 1.5 kg

 

Земја на потекло: Франција

 

Баркод: 3182550793612

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: