ROYAL CANIN Chihuahua 0,5kg

-29%

ROYAL CANIN Chihuahua 0,5kg

ROYAL CANIN Chihuahua 0,5kg

590 ден 420 ден

Има

590 ден 420 ден

Клучни карактеристики / придобивки

  • Многу вкусно
  •  Регулирање на столицата и мирисот
  • Го подобрува здравјето на забите
Достапност: Има SKU: 10000092

Опис

Клучни карактеристики / придобивки

  • Многу вкусно
  •  Регулирање на столицата и мирисот
  • Го подобрува здравјето на забите

 

Погоден за чивава над 8 месеци, ROYAL CANIN® Chihuahua Adult е специјално формулиран со сите нутриционистички потреби на вашето возрасно куче.

ROYAL CANIN® Chihuahua Adult се многу вкусни и ги задоволуваат апетитите на сите кучиња,благодарение на  комбинацијата овие 3 фактори :

  • Специјално прилагодена големина и облик
  • Ексклузивна формулација на хранливи материи
  • Употреба на избрани вкусови

 

Хранливите материи во ROYAL CANIN® Chihuahua Adult исто така помагаат во поддршката на дигестивната функција на вашето куче, што резултира со намалено количество столица – и намален мирис!

За да помогне во поддршката на здравјето на забите на возрасните Чивава, ROYAL CANIN® Chihuahua Adult содржи додаток на калциум и помага  да се намали формирањето и таложењето на забен камен.

За да се задоволат индивидуалните потреби на секое куче, возрасниот ROYAL CANIN® Chihuahua е исто така достапен како течна храна во мек и вкусен леб.

Ако размислувате за мешано хранење, едноставно следете ги нашите упатства за хранење за да се осигурате дека вашето куче добива точна количина на течна и сува храна за оптимална корист.

 

 

Коментари и оцени

Сèуште нема коментари и оцени


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: