ROYAL CANIN Chihuahua 0,5kg

ROYAL CANIN Chihuahua 0,5kg

ROYAL CANIN Chihuahua 0,5kg

420 ден

Има

420 ден

ROYAL CANIN Chihuahua 0,5kg

Достапност: Има SKU: 10000092

Опис

ROYAL CANIN Chihuahua 0,5kg

 

Комплетна и балансирана храна за возрасни кучиња од расата чивава,постари од 8 месеци

 

Клучни карактеристики / придобивки

 • Многу вкусно
 •  Регулирање на столицата и мирисот
 • Го подобрува здравјето на забите

 

Погоден за чивава над 8 месеци, ROYAL CANIN® Chihuahua Adult е специјално формулиран со сите нутриционистички потреби на вашето возрасно куче.

ROYAL CANIN® Chihuahua Adult се многу вкусни и ги задоволуваат апетитите на сите кучиња,благодарение на  комбинацијата овие 3 фактори :

 • Специјално прилагодена големина и облик
 • Ексклузивна формулација на хранливи материи
 • Употреба на избрани вкусови

 

Хранливите материи во ROYAL CANIN® Chihuahua Adult исто така помагаат во поддршката на дигестивната функција на вашето куче, што резултира со намалено количество столица – и намален мирис!

За да помогне во поддршката на здравјето на забите на возрасните Чивава, ROYAL CANIN® Chihuahua Adult содржи додаток на калциум и помага  да се намали формирањето и таложењето на забен камен.

За да се задоволат индивидуалните потреби на секое куче, возрасниот ROYAL CANIN® Chihuahua е исто така достапен како течна храна во мек и вкусен леб.

Ако размислувате за мешано хранење, едноставно следете ги нашите упатства за хранење за да се осигурате дека вашето куче добива точна количина на течна и сува храна за оптимална корист.

 

Состав: Ориз, пченка, дехидриран протеин од пилешко месо, растителен протеински изолат, масти од животинско потекло, хидролизирани протеини од животинско потекло, реина пулпа, растителни влака,минерали, рибино масло, соино масло, фрукто-олигосахариди,масло од пореч, екстракт од невен( извор на лутеин), зелен чај и екстракт од грозје (извор на полофеноли), хидролизат од ракчиња ( извор  на гликозамин), хидролизат од рскавица ( извор на хондроитин).

 

Додатоци на kg:

Хранливи додатоци :

 • Витамин А 30500 IE;
 • Витамин Д3 800 I;
 • Е1 (железо) 43 mg;
 • E2(Јод) 4.3 mg;
 • E4 (Бакар) 13 mg;
 • E5 (Mанган)  56 mg ;
 • E6(Цинк) 140 mg;
 • E8 ( Селен) 0.09 gr;

 

Технолошки додатоци:

 • Пентасодиум трифосфат: 3.5 mg

Конзерванс: антиоксиданси .

 

Аналитичка анализа:

 • Протеини 28%
 • Масти 16%
 • Пепел 5.1%
 • Влакна2.1 %

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 0.5 kg

 

Земја на потекло:  Франција

 

Баркод: 3182550718813

 

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: