ROYAL CANIN British Shorthair Adult 0,4kg

ROYAL CANIN British Shorthair Adult 0,4kg

ROYAL CANIN British Shorthair Adult 0,4kg

ROYAL CANIN British Shorthair Adult 0,4kg

385 ден

Има

385 ден

ROYAL CANIN British Shorthair Adult

Достапност: Има SKU: 10000140

Опис

ROYAL CANIN British Shorthair Adult 0,4kg

 

Комплетна храна за возрасни мачки- Специјално за мачки од расата Бритиш шортхеар- над 12 месеци

 

Клучни карактеристики / придобивки

 • Ги зајакнува мускулите
 • Го подобрува здравјето на коските и зглобовите
 • Го подобрува здравјето на срцето

ROYAL CANIN British Shorthair Adult е специјално формулиран на возрасни мачки со кратко влакно.

Оваа храна има прилагодено ниво на протеини и придонесува за оддржување на мускулната маса на вашата мачка. Оваа храна е збогатна со L-Carnitine.

Вклучувањето на омега-3 масни киселини (ЕPА и DHА) помага да се поддржат здравите коски и зглобови на вашата мачка – што значи дека може да го оддржи своето нормално ниво на активност без никакви непријатности.

Специфично формулираната рамнотежа на минераили во оваа храна помага  во поддршка  и одржување на здрава срцева функција на вашата мачка.

За да се задоволат индивидуалните потреби на секоја мачка оваа храна е исто така достапна и како течна храна во вкусен сос.

Ако размислувате за мешано хранење, едноставно следете ги нашите упатства за хранење за да се осигурате дека вашата мачка добива точна количина на течна и сува храна за оптимална корист.

 

Состав: Дехидриран протеин од живинско месо, ориз, растителен протеински излолат, масти од животинско потекло,пченка,пченкарен глутен, растителен глутен,растителни влакна, хидроизолат од животински протеини, пулпа од цикорија, рибино масло,соино масло, минерали, квасци, фрукто-олигосахариди, хидролизиран квасец ( извор на моно-олигосахариди),масло од пореч , хидролизат од ракчиња( извор на гликозамин ), екстракт од невен ( извор на лутеин), хидролизат од рскавица( извор на ходроитин).

 

Додатоци на kg:

Хранливи додатоци:

 • Витамин А :31000 IU
 • Витамин Д3: 800 IU
 • E1 (Железо): 40mg
 • Е2 (Јод): 4 gr
 • E4 (Бакар): 12 mg
 • E5 ( Манган):51 mg
 • E6 ( Цинк): 154 mg
 • Е8 ( Селен): 0.08 mg
 • Л-карнитин : 200 mg
 • Таурин: 2.6 gr

 

Технолошки додатоци:

 • Клинолиполит од седиментлно потекло:10gr
 • Конзерванси-антиоксиданси.

 

Аналитички состав:

 • Протеини : 34%;
 • Масти 19%;
 • Сурова пепел 6.8%;
 • Сурови влакна 5.3%;

 

Нето: 0.4 kg

 

Земја на потекло: Франција

 

Баркод: 3182550756402

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: