ROYAL CANIN Bichon Frise 1,5kg

ROYAL CANIN Bichon Frise 1,5kg

ROYAL CANIN Bichon Frise 1,5kg

1,050 ден

Има

1,050 ден

Клучни карактеристики / придобивки
• Го подобрува здравјето на уринарниот тракт
•Ја одржува здрава кожата и крзното
• Идеална тежина

Достапност: Има SKU: 10000077

Опис

Клучни карактеристики / придобивки
• Го подобрува здравјето на уринарниот тракт
•Ја одржува здрава кожата и крзното
• Идеална тежина

Погоден за кучиња стари над 12 месеци, ROYAL CANIN® Bichon Frise Adultе специјално формулиран имајќи ги предвид сите нутриционистички потреби на вашиот возрасно куче.
Адаптираната комбинација на соодветни хранливи материи во оваа формула помага да се одржи здрав уринарен систем.
ROYAL CANIN® Bichon Frise Adult е збогатен со бораж масло и омега 3 масни (EPA и DHA) помага во одржувњето на кожата.
ROYAL CANIN® Bichon Frise Adult има спеијално дизјнирана форма ,и содржи калциум помага во намалување на формирање и таложење н збен каменец. Тоа придонесува за целокупното здравје на хигиената на вашето куче.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: