ROYAL CANIN Beagle 3kg

ROYAL CANIN Beagle 3kg

ROYAL CANIN Beagle 3kg

1,710 ден

Има

1,710 ден

ROYAL CANIN Beagle 3kg

Достапност: Има SKU: 10000101

Опис

ROYAL CANIN Beagle 3kg

 

Комплетна храна за кучиња – специјално за возрасни кучиња од расата Бигл – над 12 месечна возраст

 

Клучни карактеристики / придобивки
• Идеална тежина
• Контрола на внесувањето храна
• Ги зајакнува коските

 

Состав: Дехидриран протеин од животинско месо, пченка , ориз, пченица, масти од животинско потекло , пченкарен глутен, хидролизат од животински протеини, растителни влакна, растителен протеински изолат , пулпа од репа, минерали,рибино масло, соино масло, псилиум лушпи и семиња, фрукто олиго сахариди, хидролизат од квасец, ( извор на моно олиго сахариди), масло од пореч, зелен чај и екстаркт од грозје ( извор на полифеноли), хидролизат од ракчиња ( извор на глукозамин), екстракт од невен( извор на лутеин), хидролизат од рскавица ( извор на хондроитин).

 

Додатоци на kg:

Хранливи додатоци :

 • Витамин А :28500 IU
 • Витамин Д3: 800 IU
 • E1 (Железо): 41 mg
 • Е2 (Јод): 4.1 gr
 • E4 (Бакар): 13 mg
 • E5 ( Манган):53 mg
 • E6 ( Цинк): 138 mg
 • Е8 ( Селен): 0.09 mg

 

Аналитички состав:

 • Протеини : 27 %;
 • Масти 12%;
 • Сурова пепел 6.2%;
 • Сурови влакна 3.7%;

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 3 kg

 

Земја на потекло: Франција

 

Баркод: 3182550821766

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: