ROYAL CANIN Beagle 3kg

ROYAL CANIN Beagle 3kg

ROYAL CANIN Beagle 3kg

1,710 ден

Има

1,710 ден

Клучни карактеристики / придобивки
• Идеална тежина
• Контрола на внесувањето храна
• Ги зајакнува коските

Достапност: Има SKU: 10000101

Опис

Клучни карактеристики / придобивки
• Идеална тежина
• Контрола на внесувањето храна
• Ги зајакнува коските

Бигл се весели и интелигентни кучиња со кои е лесно да се живее. За вашиот возрасен Бигл, исхраната е важен дел од оддржувањето на оптималното здравје – затоа е важна храната што ја избирате за вашето куче.
Погоден за Биглс стари над 12 месеци, ROYAL CANIN® Beagle Adult е специјално формулиран со сите нутриционистички потреби на вашето возрасно куче.
ROYAL CANIN® Beagle Adult помага во оддржување на идеалната тежина на Beagle, особено благодарение на прилагодената содржина на калории. Исто така, содржи комбинација на диетани влакна кои помагаат за здраво варење на храната.
ROYAL CANIN® Beagle Adult’s ексклузивна форма скроена за расата Бигл за да помогне во намалување на стапката на преголем внес на храна, истовремено олесувајќи го џвакањето за подобро варење.
Бигл е мноу активно куче. Здравјето на неговата коскена структура и зглобовите може да биде поддржано со диета која обезбедува соодветен баланс на прилагодени хранливи материи.
Затоа, ROYAL CANIN® Beagle Adult содржи специфична формула збогатена со омега-3 масни киселини како што се EPA & DHA, за да помогне во поддршката на здравјето на коските и зглобовите на вашиот бигл.

Коментари и оцени

Сèуште нема коментари и оцени


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: