ROYAL CANIN Baby Cat 0.4kg

ROYAL CANIN Baby Cat 0.4kg

ROYAL CANIN Baby Cat 0.4kg

356 ден

Out of stock

356 ден

ROYAL CANIN Baby Cat 0.4kg

Достапност: Нема на залиха SKU: 10000135

Опис

ROYAL CANIN Baby Cat 0.4kg

 

Балансирана и комплетна храна за мачки- Специјално за мајки и мали мачиња. За мачки во период на бременост и доење и мали мачиња ( од 1- 4 месеци).

 

Состав: Дехидрирани протеини од животинско месо, масти од животинско потекло, ориз, пченкарно брашно, растителен протеински изолат, хидролизат од животинки масти,квасец и квасци , рибино масло, растителни влакна, репина пулпа, соино масло, минерали, фрукто-олигосахариди (0.34%), хидролизиран кавасец ( извор на мано-олигосахариди0, ексртакт од невен ( извор на лутеин).

 

Додатоци на kg:

 • Витамин А: 25000 IU;
 • Витамин Д3: 1000 IU;
 • Витамин Е: 600 IU;
 • Е1 ( Железо): 40 mg;
 • E2( Јод): 4 mg;
 • E4 (Бакар): 12 mg;
 • E5 ( Mанган): 52 mg;
 • E6 (Цинк): 0.06 mg;

 

Технолошки додатоци:

Клиноптиолит од седиментално потекло: 5 gr

Конзерванси – антиоксиданси.

 

Аналитички состав:

 • Протеини: 34%;
 • Масти: 25%;
 • Сурова пепел: 7.1%;
 • Сурови влакна: 1.8 %;
 • ДХА: 1.89 gr;

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 0.4 kg

 

Земја на потекло: Франција

 

Баркод: 3182550707305

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: