ROSHEN Чоколадо темно со лешници 90gr

ROSHEN Чоколадо темно со лешници 90gr

ROSHEN Чоколадо темно со лешници 90gr

ROSHEN Чоколадо темно со лешници 90gr

62 ден

Out of stock

62 ден

Рошен Cokolado temno so leshnici 90gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 068682

Опис

ROSHEN Чоколадо темно со лешници 90gr

 

Roshen екстра темно чоколадо  со лешници

 

Состав: Какао маса, шеќер, печени цели лешници 17,7%, какао путер, емулгатор ( соја лецитин), арома на ванила.  Содржи миниумум 53% какао цврсти материи.

Може да содржи глутен ( пченица), траги од млечни продукти, јајца, сусам, бадеми.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето:90gr

 

Земја на потекло: Украина

 

Баркод: 4823077613203

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: