ROSA Вода негазирана 0.5l

ROSA Вода негазирана 0.5l

ROSA Вода негазирана 0.5l

ROSA Вода негазирана 0.5l

20 ден

Има

20 ден

ROSA Вода негазирана 0.5l

Достапност: Има SKU: 011889

Опис

ROSA Вода негазирана 0.5l

Опис: Rosa е изворска вода со ниска содржина на минерали која закрепнува со силата на природата од Власинските врвови.

Rosa е вистинска реткост во Европа, бидејќи до потрошувачите стигнува без никаква преработка,
онаква каква што е на самиот извор кој се наоѓа на 1.550 m надморска височина во еколошки чисто,
идеално опкружување на заштитена природа без населени места, индустрија и земјоделство.

Состав: 1 литар вода содржи: сув остаток на 180°С 55 mg/L, калциум, Ca++ 10,0 mg/L, Магнезиум, Mg++ 0,9 mg/L, Натриум, Na+ 2,6 mg/L, Калиум, K+ <1,0 mg/L, Бикарбонати, HCO3- 42,7 mg/L, Нитрати, NO3- 1,3 mg/L, Сулфати, SO4– 5,4 mg/L, Хлориди, Cl- <1,0 mg/L, Силикати, (SiO2 / SiO3–) 13,7/17,8 mg/L.

Нето: 0.5l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: