FORTEX Рибино масло за деца 60x150mg

FORTEX Рибино масло за деца 60x150mg

FORTEX Рибино масло за деца 60x150mg

FORTEX Рибино масло за деца 60x150mg

178 ден

Има

178 ден

Достапност: Има SKU: 150091

Опис

FORTEX Рибино масло за деца 60x150mg

 

 

 

FORTEX рибиното масло за деца го зајакнува имунитетот,поволно влијае на функциите на скелетниот, нервниот и кардиоваскуларниот систем и ја поддржува функција на мозокот.
Рибиното масло за деца ја надополнува исхраната на адолесцентите во период кога се формира мускулно-скелетен систем и се развиваат мозокот и сите органи.
Витамините А и Д, во комбинација со омега-3 масни киселини во Рибино масло за деца, се природни, лесно сварливи и придонесуваат за развој на организмот на детето,зголемување на апетитот,нормализирање на активноста на имунолошкиот систем,поддршка на визуелната функција,нормална состојба на кожата, косата, ноктите и забите, добра минерализација на коските, апсорпција и искористување на калциум и фосфор,подобрување на меморијата и концентрацијата.

Грижата за здравјето на децата уште од рана возраст има свои придобивки за целиот нивен живот.

– Силни коски и здрави заби.
Коските и забите се формираат во детството. Ако тогаш не се вложи потребната грижа за нивниот правилен развој, последиците остануваат за цел живот.

– Добро развиена мозочна активност.
Когнитивните способности се развиваат уште во детството. Добрата меморија, лесната концентрација, ментална активност – тоа се функции на мозочната активност, кои ако се развиени правилно се гарант за успех во животот.

– Силен имунитет.
Поздравите деца не изостануваатод училиште, се справуваат подобро со лекциите и имаат време за спорт и воннаставни активности . Тоа им помага да комуницираат повеќе време со своите врсници , им обезбедува повеќе колоритен социјален живот и им дава успешен почеток за животот.

– Здрава тежина .
Веројатноста децата со прекумерна тежина да се претворат во возрасни со прекумерна тежина е голема . Вишокот килограми , за жал , се поврзани не само со лош изглед , а носат по себе и многу заболувања – кардиоваскуларни , гастроинтестинални , дијабетес и други .

– Добар вид.
Очите се прозорец кон светот и нивното добра состојба е исклучително важно.

Витаминот А е нарекуван ” ретинол “, бидејќи ги произведува пигментите во мрежницата на окото.

 

Состав ( на 3 капсули, препорачана дневна доза): 450 mg рибино масло од црн дроб на моруна, со природна содржина на омега 3, витамин А 135 µg RE, витамин Д1,11µg, глицерол.

 

 

Дозирање:  3 капсули на ден, за време на оброк. За деца над 3 години. Не е замена за разновидна исхрана. Да не се надминува препорачаната доза.

 

Да се чува на собна температура, на суво место недостапно за деца.

 

 

Нето: 1/60

 

 

Земја на потекло: Бугарија.

 

 

Баркод: 3800212710073

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: