QUEEN Риба сардина со феферони 105gr

QUEEN Риба сардина со феферони 105gr

QUEEN Риба сардина со феферони 105gr

QUEEN Риба сардина со феферони 105gr

45 ден

Има

45 ден

Достапност: Има SKU: 040504

Опис

QUEEN Риба сардина со феферони 105gr

 

Состав: сардина 70% , растително масло, ( сончогледово , семе од репка, соино,  во променливи пропорции), 20% феферони , 2%, сол.

 

Нутритивна декларација:

Нутритивна вредност: во 100 g

Eнергетска вредност: 274 kcal

Масти:  22,5 g

Заситени масни киселини: 4,7 g

Јаглехидрати: 0,3 g

Шеќери:   0 g

Белковини: 17,6 g

Сол: 1 g

Повеќекратно незаситени масни киселини:  11,6 g

Омега 3: 2,2  g

 

Нето: 105 g

 

Земја на потекло: Хрватска

 

Баркод: 3850160102765

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: