ПСИХОЛОГИЈА НА ПРОДАЖБАТА

ПСИХОЛОГИЈА НА ПРОДАЖБАТА

ПСИХОЛОГИЈА НА ПРОДАЖБАТА

699 ден

Има

699 ден

Достапност: Има SKU: 90000036

Опис

Автор: Брајан Трејси
Издавач: Икона
Димензии: 264стр. 13х19 cm
Тежина: 300 гр.

Целта на оваа книга е да ти даде серија на идеи, методи, стратегии и техники што можеш веднаш да ги искористиш за да направиш повеќе продажби, побрзо и полесно отколку било кога порано.

Ова е ветување за просперитет што Брајан Трејси, се чини повторно и повторно го исполнува. Повеќе луѓе кои се занимаваат со продажба станаа милионери како резултат на слушањето и применувањето на неговите идеи отколку било кој тренинг за продажба било кога развиен.

ЗГОЛЕМИ ЈА ЗА ДВА-ТРИ ПАТИ ПРОДАЖБАТА – НА СЕКОЈ ПАЗАР

“Разбирајќи ја психологијата која стои зад процесот на продажба е пресудна ако сакаш да постигнеш успех од соништата. Оваа книга е твојот клуч за да го разбереш тоа.” – TOM HOPKINS, автор на How to Master the Art of Selling

“Користејќи ги принципите од Психологија на Продажбата, станав најдобро лице за продажба во мојата компанија. Било каде, било што или било кога и да продавате, единствената и проверена проникливост на Брајан Трејси ќе ве одведе до врвот.” – TODD DUNCAN, автор на бестселерот High Trust Selling

“Психологија на Продажбата на Брајан Трејси треба да е задолжително четиво за секого! Секој продава нешто, било да е продукт, услуга, философија, идеја или најважното – себе! Оваа книга ќе ви даде алатки кои ви се потребни за да ги совладате различните ситуации и ќе ја поттикне вашата креативност. Овој материјал е бесмртен…” – TERRI L. SJODIN, автор на Sales Speak – The Nine Biggest Sales Presentation Mistakes and How to Avoid Them

БРАЈАН ТРЕЈСИ, еден од од денешните најдобри професионални говорници и тренери за продажба, има лично обучено повеќе од 500.000 продавачи низ целиот свет. Трејси исто така има напишано 36 книги и има објавено повеќе од 300 аудио и видео програми за учење на теми како што се: продажба, менаџмент, лидерство и продуктивност. Тој е најпродаван автор на книги од тој тип. Ова се некои од другите негови најпродавани книги: Изеди ја жабата, Цели, Создај ја сопствената иднина, Милионски навики… Брајан Трејси денес живее во Сан Диего, Калифорнија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: