PROPOLIS APIMEL Сол 10% 10ml

PROPOLIS APIMEL Сол 10% 10ml

PROPOLIS APIMEL Сол 10% 15ml

PROPOLIS APIMEL Сол 10% 10ml

72 ден

Има

72 ден

Достапност: Има SKU: 150064

Опис

PROPOLIS APIMEL Сол 10% 15ml

 

Прополисот е пчелин производ познат и употребуван во народната медицина повеќе од 5.000 години. Претставува сложен биокомплекс на активни супстанци (флавони, флавоноиди, естри, ароматични киселини, полифеноли и др.). Микроорганизмите не покажуваат отпорност кон прополисот.

Се пијат или се накапуваат на шеќер, врел чај или млеко до 30 капки на ден, поделени во 3-4 дози пред јадење. Поволно делува за нормална функција на дишните органи за што се вршат инхалации на следниот начин: 15-20 капки на 200 мл. врел чај покривајќи ја главата со крпа и силно вдишување. Истите се препорачуваат два пати на ден, особено пред спиење.

 

Состав: Прополис

 

Дозирање: Се пијат или се накапуваат на шеќер, врел чај или млеко до 30 капки на ден, поделени во 3-4 дози пред јадење. Поволно делува за нормална функција на дишните органи за што се вршат инхалации на следниот начин: 15-20 капки на 200 мл. врел чај покривајќи ја главата со крпа и силно вдишување. Истите се препорачуваат два пати на ден, особено пред спиење.

Напомена: Препаратот е додаток на исхрана. Не се препорачува на лица осетливи на некоја од состојките. Додатоците во исхрана не се користат како замена за разновидна исхрана. На ткаенини остава трагови кои тешко се отстрануваат. Не содржи вештачки бои и конзерванси.
Да не се надминуваат препорачаните дози.

 

Да се чува на суво место на температура до 25°C, заштитено од дневна светлина. Да се чува на место надвор од дофат на деца.

 

Нутритивни вредности, во 100ml :

  • Протеини: 0.3 gr
  • Јаглехидрати: 0.9 gr
  • Масти: 2.9 gr
  • Енергетска вредност: 528.1 kcal

 

Нето: 15ml

 

Земја на потекло: Македонија

 

Баркод: 5319990271112

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: