PROBABY ANGI Супер сол 10ml

PROBABY ANGI Супер сол 10ml

PROBABY ANGI Супер сол 10ml

130 ден

Out of stock

130 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 150061

Опис

PROBABY ANGI Супер сол 10ml

Опис:PROBABY ANGI Супер сол 10ml

Пробеби анги е сложен биокомплекс на растителни антимикробни и противвоспалителни материи (флавоноиди, терпени, ароматични киселини, естри и др. Носители на фармакодинамското дејство на Пробеби анги се прополисот и жалфијата. Антибактериското дејство е насочено врз 74 бактериски соеви од 19 видови на патогени и непатогени бактерии: 20 соеви staphylococcus (вклучувајќи ги и резистентните соеви кон meticilin, ampicillin gentamicin, lincomicin, cloxacilin), 10 соеви на Streptococcus, Enterococcus, Proteus, Myc.tubercu-losis, brucellosis.

Земја на потекло: Означено на пакувњето.

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: