PROAFTOL Спреј 20ml

PROAFTOL Спреј 20ml

PROAFTOL Спреј 20ml

PROAFTOL Спреј 20ml

338 ден

Има

338 ден

Достапност: Има SKU: 150054

Опис

PROAFTOL Спреј 20ml

 

 

 

 

ПРОАФТОЛ претставува комбинација на прополис и повеќе етерични масла кои имаат поголем број фармаколошки дејства. Производот е ефикасно средство за решавање на проблемите со афти.
Проафтол е граничен производ кој е наменет за ублажување на симптомите при афти, гингивит, стоматит, алвеолит, ерозии од неинфективна и инфективна етиологија, декубитални и рентген улкуси.

Составните компоненти на Проафтол поседуваат бактерицидно дејство против поголем број на бактерии (претежно Грам – позитивни), потоа антивирусно (Херпес симплекс и А2 вирусот на грип), антисептичко, анестетичко и антиоксидативно дејство кое е потенцирано од присуството на анестезинот.

 

 

Состав:

  • 25% прополис во разреден алкохол,
  • Етерични масла на: жалфија (Salviae off.) 0,4 г.;
  • Нане (Menthae piperitae) 0,6 г.;
  •  Анис (Ol.Anisi) 0,3 г.;
  • Ментол Menthol 0,6 г.;
  • Анестезин (Anesthesine) 3,0 г.

 

 

Дозирање: По 2-3 напрскувања, 3-4 пати на ден, половина час пред јадење.

 

 

Нето: 20ml

 

 

Да се чува на суво место на температура до 25°C.

 

 

Земја на потекло: Македонија

 

 

Баркод: 5319990271099

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: