PRINGLES Чипс лут и зачинет 165gr

PRINGLES Чипс лут и зачинет 165gr

PRINGLES Чипс лут и зачинет 165gr

PRINGLES Чипс лут и зачинет 165gr

147 ден

Има

147 ден

Достапност: Има SKU: 040321

Опис

PRINGLES Чипс лут и зачинет 165gr

Опис: PRINGLES Чипс

Состав: Дехидридран компир ,растителни масла,оризово брашно,пченичен скроб,пченкарно брашно ,пикантни зачини ,хидролизирани протеини од зеленчук,домат во прав, екстракт од квасец,сурутка во прав,модифициран пченкарен скроб,гликозен сируп,киселини (лимонска киселина,млечна киселина),млечни белковини,кромид во прав,екстракт пиперка,пиперка во прав,ќили во прав,лук во прав,боја,регулатор на киселост,емулгатори.

Нето: 165gr

Земја на потекло: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: