PRАXIS Тестер за антифриз

PRАXIS Тестер за антифриз

PRАXIS Тестер за антифриз

180 ден

Има

180 ден

PRАXIS Тестер за антифриз

Достапност: Има SKU: 80072793

Опис

PRАXIS Тестер за антифриз

Тестерот за антифриз е соодветен за употреба за мерење на антифриз базиран на етилен гликол (MEG) и дава точни мерни резултати при мерење од +150C до +700C.

УПОТРЕБА:
1. Притиснете ја гумената топка и внесете го долното црево во ладилникот или во резервоарот за антифриз.
2. Полека отпуштајте ја гумената топка со цел да се вшмука течност во тестерот. Вшмукувајте се додека тестерот се наполни до крај.
3. Затворете го долното црево со негово притискање.
4. Исправете го тестерот вертикално и нацентрирајте го со помош на малата горна стрелка.
5. Големата стрелка ќе ја покаже температурата на мрзнење на антифризот.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: