PRАXIS Метален компресор

PRАXIS Метален компресор

PRАXIS Метален компресор

1,480 ден

Има

1,480 ден

PRАXIS Метален компресор

Достапност: Има SKU: 80061015

Опис

PRАXIS Метален компресор

Овој пренослив воздушен метален компресор има мал електричен мотор кој го компримира воздухот во мал резервоар ( цилиндар). Таа може да биде вклучен на 12V. Таа е идеална за гуми за автомобили и велосипеди, спортски топки, воздушни чамци и играчки за надувување, итн. Може да се напојува преку запалка во вашето возило.

Карактерисики:

  • 30 лит. во минута
  • Барометар кој точно го покажува и мери притисокот
  • Мал волумен, супер дизајн лесен за носење
  • Должина на кабелот за напојување – 3 метри
  • Должина на црево за воздух – 1 метар
  • 30 мм цилиндер
  • Макс 10 Амп.
  • 1400 г.
  • Време на надувување околу 2-3 мин.
  • Макс. притисок 150 пси

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: