POWER CLEANING H10 Средство за дезинфекција на раце 5l

POWER CLEANING H10 Средство за дезинфекција на раце 5l

POWER CLEANING H10 Средство за дезинфекција на раце 5l

POWER CLEANING H10 Средство за дезинфекција на раце 5l

1,790 ден

Има

1,790 ден

Достапност: Има SKU: 40000102

Опис

POWER CLEANING H10 Средство за дезинфекција на раце 5l

Опис:Средство наменето за хигиенска дезинфекцја на раце кај луѓе кои извршуваат работни обврски во трговија, угостителство, ветеринарно – санитарните и медицинските дејности.

Начин на употреба:Средството се користи неразредено во количина од 2-4мл нанесено на кожата и на рацете.

Нанесеното средство посли 45 секунди до една минута во потполност испарува а на кожата на рацете останува заштитен слој кој ја негува кожата и притоа и дава влажност.

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: