POWER CLEANING H10 Средство за дезинфекција на раце 500ml

POWER CLEANING H10 Средство за дезинфекција на раце 500ml

POWER CLEANING H10 Средство за дезинфекција на раце 500ml

POWER CLEANING H10 Средство за дезинфекција на раце 500ml

239 ден

Out of stock

239 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 40000100

Опис

POWER CLEANING H10 Средство за дезинфекција на раце 500ml

Опис:POWER CLEANING H10 Средство за дезинфекција на раце 500ml

Опис:Средство наменето за хигиенска дезинфекцја на раце кај луѓе кои извршуваат работни обврски во трговија, угостителство, ветеринарно – санитарните и медицинските дејности.

Начин на употреба:Средството се користи неразредено во количина од 2-4мл нанесено на кожата и на рацете.

Нанесеното средство посли 45 секунди до една минута во потполност испарува а на кожата на рацете останува заштитен слој кој ја негува кожата и притоа и дава влажност.

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: