POP KEK 45gr

POP KEK 45gr

POP KEK 45gr

11 ден

Има

11 ден

Достапност: Има SKU: 012367

Опис

POP KEK 45gr

Опис: POP KEK полнета чоколадирана тортица.

Состав: Пченично брашно (содржи глутен), јајце, растителна маст (палма, сончоглед, памук,канола), глукозно-фруктозен сируп, прав од сурутка, задржувач на влага, емулгатори, полиглицерол естери, сол, прашок за пециво, конзерванс, ароматски материи, згуснувач,регулатор на киселост, какао, пире од лешник.

Нето: 45gr

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Земја на потекло: Турција.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: