PERUTNINA PTUJ POLI Mini Пилешка салама 220gr

PERUTNINA PTUJ POLI Mini Пилешка салама 220gr

POLI MINI Пилешка салама 220gr

PERUTNINA PTUJ POLI Mini Пилешка салама 220gr

74 ден

Има

74 ден

Достапност: Има SKU: 027472

Опис

POLI MINI Пилешка салама 220gr

Опис: Поли пилешка шунка

Класичниот Поли е омилен кај потрошувачите од сите генерации, а особено кај децата е најомилен пилешки посебен колбас.

Поли е првиот пилешки посебен колбас на пазарот, вистинска авангарда. Омилен и обожуван е повеќе од четвртина век. Доаѓа од Птуј, од сè уште зелена природа, за неа се грижат професионалци, кои имаат потполна контрола на одгледувањето и преработката на пилешкото месо. Затоа Поли е секогаш природен, здрав и добар.

Состав: Oзначено на пакувањето.

Нето: 220gr

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Земја на потекло: Словенија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: