PODRAVKA VEGETA Зачин 1kg

PODRAVKA VEGETA Зачин 1kg

PODRAVKA VEGETA Зачин 1kg

PODRAVKA VEGETA Зачин 1kg

315 ден

Има

315 ден

PODRAVKA Зачин вегета 1kg

Достапност: Има SKU: 012747

Опис

PODRAVKA Зачин вегета 1kg

Опис:Варива или чорби (супи, сосови, ориз, зеленчук и јадења со месо) со додавање на една лажичка вегета (3 g) во 250 ml (1 порција) пет минути пред крајот на готвењето. Месо и риба, според сопствен вкус, додадете вегета пред печење.
Состав: сол, 15,5% сушен зеленчук (морков, parsnip, компир, кромид, целер, магдонос), засилувачи на арома ( мононатриум глутамат, динатриум inosinate ), шеќер, зачини, пченкарен скроб, боја.
Нето: 1kg
Употребливо до: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: