-18%

PODRAVKA Шунка нарезок 150gr

PODRAVKA Шунка нарезок 150gr

PODRAVKA Шунка нарезок 150gr

67 ден 55 ден

Има

67 ден 55 ден

Понудата истекува за:
18Дена19Саати39Минути04Секунди

Подравка sunka narezok 150 gr

Достапност: Има SKU: 040509

Опис

PODRAVKA Шунка нарезок 150gr

 

Шунка нарезок -конзерва соисечкано месо-стерилизирана конзерва.

Состав: Свинско месо 70%, вода, готварска сол, декстроза, месен протеин, згуснувач ( Е407), стабилизатор ( Е451), антиоксиданти ( Е316, Е330),арома, засилувач на вкус( Е 621), зачини, конзерванс( (Е250).

Може да содржи пченица,јајца, млеко, соја и целер.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  437 КЈ;
  • Масти 4.5 gr ( од кои заситени 1.6 gr );
  • Јаглехидрати 1.4 gr
  • Протеини 14.5 gr;
  • Сол 2 gr;

 

Нето: 150gr

 

Земја на потекло: Хрватска

 

Баркод: 385886467731

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: