PODRAVKA Месен нарезок 150gr

PODRAVKA Месен нарезок 150gr

PODRAVKA Месен нарезок 150gr

60 ден

Има

60 ден

Подравка mesen narezok 150 gr

Достапност: Има SKU: 021927

Опис

PODRAVKA Месен нарезок 150gr

 

Месен нарезок од издробено месо- стерилизирана конзерва

 

Состав: Свинско месо (57%), вода, свински срца, пченкарен скроб, белковини од соја, емулгатор (соја летицин), кујнска сол, зачини и екстракти од зачини, згуснувачи (карагенан, ксантан гума), декстроза, стабилизатори Е450, Е451, антиоксидант Е316, свински хемоглобин, конзерванс Е250.

Може да содржи пченица, јајца, млеко и целер.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  816 КЈ;
  • Масти 13 gr ( од кои заситени 4.7 gr );
  • Јаглехидрати 4.7 gr(  од кои шеќери 0.5 gr);
  • Протеини 15 gr;
  • Сол 1.9 gr;

 

Нето: 150gr

 

Земја на потекло: Хрватска

 

Баркод: 3859890848196

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: