PODRAVKA Говедски гулаш 400gr

PODRAVKA Говедски гулаш 400gr

PODRAVKA Говедски гулаш 400gr

155 ден

Има

155 ден

Достапност: Има SKU: 015504

Опис

PODRAVKA Говедски гулаш 400gr

 

Говедски гулаш.Стерилизирана конзерва.

 

Состав: вода, варено говедско месо (33%), говедски лој, концентрат од домати, пченично брашно, зачини и екстракт од зачини, кујнска сол, шеќер, алкохолен оцет, засилувач на вкус (мононатриум глутаминат).

Може да содржи јајца, соја, млеко и целер.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  380 КЈ;
  • Масти 3.8 gr ( од кои заситени 1.8 gr );
  • Јаглехидрати 2.8 gr
  • Протеини 11 gr;
  • Сол 1.5 gr;

 

Нето: 400gr

 

 

Земја на потекло: Хрватска

 

 

Баркод: 3850104020087

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: