LINO COKOLINO Детска храна 200gr

LINO COKOLINO Детска храна 200gr

PODRAVKA COKOLINO Детска храна 200gr

LINO COKOLINO Детска храна 200gr

105 ден

Има

105 ден

Достапност: Има SKU: 012717

Опис

LINO COKOLINO Детска храна 200gr

 

Житна кашичка од навршени 8 месециод животот на детето. Инстант снегулки од житарици и чоколадо. извор на 7 витамини. Подготовка со мелко. Без готвење.

 

Состав:  Житарици 55% (пченичен гриз, пченично брашно), шеќер, чоколадо во прав 18% (шеќер, какао прав, како путер, емулгатор соја, лецитин), скроб и витамини ( тиамин мононитрат, рибофлавин, пиридоксин хидрохлорид, L – аскобинска киселинаDL- алфа токоферол ацетат, фолна киселина, никотинамид). Може да содржи лешници и млеко.

 

Подготовка на оброкот:  Во 200 ml зовриено млеко оладено на 50 °C, измешајте 5 големилажици ( 30gr) снегулки ,и вкусниот оброк е подготвен.На детето секогаш понудете му свежо погдотвено Чоколино како замена за еден млечен оброк.

Важно е да се придржувате до упатството за подготовка на оброкот.

 

Да се чува на суво место на собна температура.

Содржината од отворената вреќичка да се потроши во рок од 3 недели.

 

Нутритивни вредности во 100 gr :

 • Енергија 1739 кЈ
 • Масти 4,1 gr ( заситени масни киселини 2,4 gr)
 • Јаглехидрати 84 gr ( од кои шеќери 39 gr)
 • Диететски влакна 5,0 gr
 • Протеини 7,0 gr
 • Сол  0,02 gr
 • Витамин B1 0,60 mg
 • Витамин Б2 0,50 mg
 • Витамин Б6 0,50 mg
 • Витамин Ц 30 mg
 • Витамин Е 3,3 mg
 • Фолна киселина 54,0 µg
 • ниацин 5,0 mg

 

Нето: 200gr

 

Земја на потекло: Хрватска.

 

Баркод: 3850104230011

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: