PLAZMA BAMBI Бисквити 150gr

PLAZMA BAMBI Бисквити 150gr

PLAZMA BAMBI Бисквити 150gr

52 ден

Има

52 ден

Достапност: Има SKU: 014148

Опис

PLAZMA BAMBI Бисквити 150gr

Опис:Плазма бисквити со додадени витамини

Состав: пченично брашно, шеќер, путер, соино брашно,  растителна маст (палма), мед, декстроза, сурутка во прав, обрано млеко во прав, средство за нараснување (амониум хидрогенкарбонат, натриум хидрогенкарбонат), сол, емулгатор соја лецитин, витамини ((витамин Ц (Л-аскорбинска киселина), ниацин (никотинамид), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), тиамин (тиамин мононитрат)), антиоксидант калиум метабисулфит, арома.

Може да содржи лешник и семе од сусам. Богат со тиамин, ниацин и витамин Б6.

Нето:150gr

Употребливо до: Означено на пакувањето

Земја на потекло: Србија

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: