Пластелин 120g – 1/12

Пластелин 120g - 1/12

Пластелин 120g – 1/12

119 ден

Out of stock

119 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 071983

Опис

Пластелин 120g – 1/12

ПЛАСТЕЛИН ПЕЛИКАН со највисок квалитет и 12 јаки неон бои. Пластелинот им овозможува на децата да ги развиваат своите креативни и моторички вештини додека притоа се забавуваат правејќи најразлични фигури и форми. Материјалот од кој е направен е мек и лесен за обликување.

Атрактивниот и модерен дизајн на пакувањето ги прави интересни за секое дете.

Овој пластелин ги поседува сите сертификати за безбедност на децата.

Состав: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: