PIONIR Мони чоколадо со ориз 75gr

PIONIR Мони чоколадо со ориз 75gr

PIONIR Мони чоколадо со ориз 75gr

PIONIR Мони чоколадо со ориз 75gr

25 ден

Има

25 ден

Пионир Moni cokolado so oriz 75gr

Достапност: Има SKU: 012680

Опис

PIONIR Мони чоколадо со ориз 75gr

 

Какао крем производ со преработен ориз

 

Сосатав: Шеќер, целосно хидрогенизирано палмино масло, преработен ориз мин. 13%, сурутка во прав, обрано млеко во прав, какао во пав со намалена масленост, емулгатори ( лецитин од сончоглед, е476) арома.

Какао крем производот  содржи најмалку 5% немасни суви материи на какао делови  и најмалку 5 % немасни суви материи на млеко.

Може да содржи делови од лежник, глутен.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 75gr

 

Земја на потекло:Србија

 

Баркод:8602300207961

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: