PIONIR Мони чоколадо со ориз 150gr

PIONIR Мони чоколадо со ориз 150gr

PIONIR Мони чоколадо со ориз 150gr

PIONIR Мони чоколадо со ориз 150gr

49 ден

Има

49 ден

Пионир Moni cokolado so oriz 150gr

Достапност: Има SKU: 012681

Опис

PIONIR Мони чоколадо со ориз 150gr

 

Какао крем производ со преработен ориз.

 

Сосатав: Шеќер, целосно хидрогенизирано палмино масло, преработен ориз мин. 13%, сурутка во прав, обрано млеко во прав, какао во пав со намалена масленост, емулгатори ( лецитин од сончоглед, е476) арома.

Какао крем производот  содржи најмалку 5% немасни суви материи на какао делови  и најмалку 5 % немасни суви материи на млеко.

Може да содржи делови од лежник, глутен.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето:150 gr

 

Земја на потекло:Србија

 

Баркод: 8602300205424

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: