PERUSTIJA Ајвар благ со зелени пиперки 560gr

PERUSTIJA Ајвар благ со зелени пиперки 560gr

PERUSTIJA Ајвар благ со зелени пиперки 560gr

PERUSTIJA Ајвар благ со зелени пиперки 560gr

199 ден

Има

199 ден

Перустија ajvar blag so zeleni piperki 560 gr

Достапност: Има SKU: 080102

Опис

PERUSTIJA Ајвар благ со зелени пиперки 560gr

 

Состав: Печена зелена пиперка, печен моддар патлиџан, масло за јадење, сенф, шеќер,сол.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  196 КЈ;
  • Масти 14.78 gr ;
  • Јаглехидрати 12.14 gr( од кои шеќери 6.95 gr);
  • Протеини 2.18  gr;
  • Натриум 1.69 gr;

 

Да се чува на ладно и темно место.

 

Нето: 560 gr

 

Земја на потекло:Македонија

 

Баркод: 5319991692343

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: