PELISTERKA Газирана 0.5l

PELISTERKA Газирана 0.5l

PELISTERKA Газирана 0.5l

15 ден

Out of stock

15 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 027659

Опис

PELISTERKA Газирана 0.5l

Опис: PELISTERKA Газирана вода

Газираната вода Пелистерка се карактеризира со стабилен и урамнотежен баланс на минерали, од кој произлегува нејзиниот карактеристичен и освежувачки вкус.

Минувајќи низ почвата од каде извира, природно се филтрира и е потполно заштитена од допирот на надворешниот свет и со тоа го збогатува својот состав со различни минерали.

Природно газираната природна минерлна вода се карактеризира со повисока концентрација на СО2.

Состав: Oзначено на пакувањето.

Нето: 0.5l

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: