PEDIGREЕ Сува говедско живина 2.6kg

PEDIGREЕ Сува говедско живина 2.6kg

PEDIGREЕ Сува говедско 2.6kg

PEDIGREЕ Сува говедско живина 2.6kg

372 ден

Има

372 ден

Достапност: Има SKU: 035201

Опис

PEDIGREЕ Сува говедско живина 2.6kg

 

Сува комплетна храна за  возрасни кучиња.

Состав: житарици, месо и животински преработки (20%, вклучувајќи 4% живина во кафени бринети), масла и маснотии (вклучувајќи 0,5 % сончогледово масло), од растително потекло (вклучувајќи 3% сува пулпа од репка), минерали.

Природни состојки. Црвено – кафените и кафените бринети двете врсти вообичаено сочинуваат поединечно  50% од производот.

Аналитички состав (%): протеин: 21,0; масен состав : 12,0; неоргански материи: 6,5;  сирово влакно : 2,9.

Адитиви во kg: Aнтиоксиданси

Нутриционистички додатоци: Витамин А; 13600 IU, Витамини Д3: 1500 IU, Витамин Е: 100 mg, Бакар (Бакар(II) сулфат пентахидрат): 6,9 mg, Јод (Калиум Јодид): 1,7 mg, Селен (Натриум селенит): 0,30 mg, Цинк (Цинк сулфат, монохидрат): 89,3 mg.

 

Нето: 2,6 kg

Земја на потекло: Унгарија

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: