PEDIGREЕ Родео 70gr

PEDIGREЕ Родео 70gr

PEDIGREЕ Родео 70gr

PEDIGREЕ Родео 70gr

65 ден

Има

65 ден

Достапност: Има SKU: 041101

Опис

PEDIGREЕ Родео 70gr

 

Педигре Родео вкусно месо со говедско. Богато со витамини. Витамините и минералите му помагаат на вашето  домашно милениче да го задржи природниот имунитет. Калциумот му дава да се зајакнат забите на вашиот миленик. Омега 3 му помага на кучето да остане во топ форма.

 

Состав: деривати од растително потекло, житарици, месо и производи од животинско потекло(минимално 4% говедско месо)

минерали, шеќери, семе, масла и масти.

 

Аналитички состав(%): протеини 23%, масти 3,5%, неоргански материи 8%, сурови влакна 1,5%, масни киселини омега 3,

660 mg/kg , калциум 1,8 %, витамин Е 55 mg/kg.

 

Додатоци за кg: Витамин А  5700 ИЕ, железен сулфат монохидрат 50mg.

 

Упатство на дозирање:

За мали кучиња до едно стапче на ден

Средни кучиња до две стапчиња на ден

Големи кучиња до три стапчиња на ден

 

Чинија со свежа вода секогаш треба да му биде достапна на вашето куче.

Чувајте го производот на ладно и суво место.

 

Нето: 70 g

 

Земја на потекло: Унгарија

 

Баркод: 4008429090110

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: