PEDIGREЕ Маркис 150gr

PEDIGREЕ Маркис 150gr

PEDIGREЕ Маркис 150gr

PEDIGREЕ Маркис 150gr

76 ден

Има

76 ден

Педигри Markis 150 gr

Достапност: Има SKU: 040370

Опис

PEDIGREЕ Маркис 150gr

 

Дополнителна храна за возрасни кучиња.

Инструкции за хранење: Средни раси на кучиња, на пр. Кокер Шпаниел, хранете ги со најмногу 5 бисквити неделно. големи раси на кучиња , на пр. Лабрадор , хранете ги со најмногу 11 бисквити неделно. Ве молиме соодветно намалете го главниот оброк.

Да се чува на ладно и суво место.

Свежа вода за пиење секогаштреба да е достапна.

Да се избегне задушување, да се чува подалеку од бебиња, мали деца и миленици.

 

Состав: Житарки, месо и животински преработки ( вклучувајќи 10% коскена срж), разновидни шеќери масла и маснотии, минерали, деривати од растително потекло , семиња и билки.

 

Аналитички состав ( %):

  • Протеин: 15.3;
  • Содржина на масти: 13.8;
  • Содржина на калциум: 1.8;
  • Омега 3 масни киселини: 477 mg/kg енергија

 

Адитиви во kg:

  • Антиокиданси;
  • Нутритивни адитиви:
  • Втамин А: 7179 IU
  • Витамин Е: 71.8 mg
  • Железо (Железо (||)  сулфат монохидрат ): 21.5 mg

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 150gr

 

Земја на потекло: Унгарија

 

Баркод: 9003579302552

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: