PEDIGREE Храна за кучиња Пилешко и зеленчук 2.6kg

PEDIGREE Храна за кучиња Пилешко и зеленчук 2.6kg

PEDIGREE Храна за кучиња на база на пилешко месо 2.6kg

PEDIGREE Храна за кучиња Пилешко и зеленчук 2.6kg

372 ден

Има

372 ден

Достапност: Има SKU: 036141

Опис

PEDIGREE Храна за кучиња Пилешко и зеленчук 2.6kg

 

Сува комплетна храна за возрасни кучиња: со пилешко и зеленчук.

Инструкции за хранење: За кучиња со прекумерна тежина намалете ја дневната препорачана количина. Обезбедете  фаза за адаптација, прилагодете ја количината и поделете ја на неколку оброци во согласност со потребите на Вашиот миленик.

Состав: житарици, месо и животински преработки (20%, вклучувајќи 4% пилешко во кафените брикети), масла и маснотии(вклучувајќи 0,5 % сончогледово масло), деривати од растително потекло (вклучувајќи 3% сува пулпа од цвекло), минерали, зеленчуци (вклучувајќи 0,5% сушен морков (еднакво на 4% морков) во портокаловите брикети и 1% сушен грашок(еднакво на  4%грашок) во зелените брикети .

Кафените брикети вообичаено сочинуваат 80% од производот, портокаловите брикети и зелените брикети, двете врсти вообичаено сочинуваат поединечно по 10% од производот.

Природни состојки.

Аналитички состав(%): протеин: 21,0; содржина на масти: 11,0; неорганска материја: 7,0; сурови влакна :2,8.

Адитиви во kg: Антиоксиданси

Нутритивни адитиви: Витамин А:13600 IU, Витамин Д3: 1500 IU, Витамин Е: 100 mg,Бакар (Бакар (II) сулфат пентахидрат): 6,9 mg , Јод (Калиум Јодид): 1,7 mg, Селен:(Натриум селенит): 0,28 mg, Цинк (Цинк сулфат, монохидрат): 89,3 mg

Нето: 2,6 kg

Земја на потекло: Унгарија

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: