Паста за белеење NUA NUA 75ml

Паста за белеење NUA NUA 75ml

Паста за белеење NUA NUA 75ml

206 ден

Out of stock

206 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 150071

Опис

Паста за белеење NUA NUA 75ml

Опис:Паста за белеење NUA NUA 75ml

Nuа Nuа – WHITENING TOOTHPASTE е премиум паста за заби која содржи активен јаглен. Активен јаглен е чудотворна состојка која има бројни бенефити за Паста за белеење NUA NUA 75ml забите и оралното здравје.ги белее забите на природен и ефикасен начин

– дава свежина на устата
– спречува лош здив
-го отстранува денталниот плак од забите
-ги отстранува дамките од кафе, вино и чај од вашите заби
-го спречува развивањето на штетните бактерии во устата

Nuа Nuа – Четка за заби – е посебно дизајнирана со исклучително тенки влакна. Тие се 10 пати потенки и се со помеки влакненца од обичните четки за заби.

Заедно со четката за заби се совршена комбинација кои се надополнуваат за природно и ефикасно белеење на забите. Но исто така оваа комбинација врши детоксификација и ги уништува бактериите во устата кои предизвикуваат лош здив. Промовира добро орално здравје и одржува здрава рН во вашата уста, помагајќи да се намалат факторите што предизвикуваат кариес, заболување на непцата.

Земја на потекло: Означено на пакуавњето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: