PARDON Соленки 210gr

PARDON Соленки 240gr

PARDON Соленки 210gr

43 ден

Има

43 ден

PARDON Соленки 240gr

Достапност: Има SKU: 010522

Опис

Опис: PARDON Соленки.

Солени стапчиња.

Состав: Пченично брашно мин60%, палмово масло, пченкарен скроб, сол макс.4%, инвертен сируп, малтодекстрин, емулгатор – моно и диглицериди на масни киселини, шеќер, квасец. Може да содржи траги од соја.

Не содржи конзерванси и вештачки бои.

Да се чува на суво и темно место.

Нето: 240gr

Употребливо до:  Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Србија

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: