PANEM Кајзер рустикален 4*60gr

PANEM Кајзер рустикален 4*60gr

PANEM Рустикален микс 4*60gr

PANEM Кајзер рустикален 4*60gr

35 ден

Има

35 ден

Панем Kajzer rustikalen 4*60gr

Достапност: Има SKU: 310203

Опис

PANEM Кајзер рустикален 4*60gr

 

Рустико кајзер

 

Состав: Брашно Т500, вода, квасец, сол, пченично брашно Т550, јачменово сладно брашно, стартер, регулатор на киселост Е260 и Е 270, емулгатор Е472, ензими ( ксиланаза, алфа, амилаза, гликолипаза со ксиланаза и амилоглукозидаза), аскорбинска киселина, ржано брашно, ржано сладно  целозрнесто брашно ,ленено семе, пченични лушпи, соина прекрупа, лимонска киселина Е330.

Алергени : Глутен,сусам, соја, лен.

 

Упатство за употреба: Замрзнатиот производ да се одмрзне на собна температура ( препорачано 15-20 мин.).  Во претходно загреана печка на 220C ,oдмрзнатиот производ се пече на 200 C од 10-12 минути ( во зависност од печката).

Не се пече во микробранова печка.

 

Нутритивни вредности во 100 gr:

  • Енергетска вредост : 1140 KJ;
  • Масти:  3.0%;
  •  Заситени масни киселини: 0.80 %;
  • Јаглехидрати :47.70%
  •  Шеќри :2.41 %;
  • Протеини :10.65 %;
  • Диетарни влакна: 4.6 %;
  • Сол :1.84 % .

 

 

Нето: 240 gr ( 4×60 gr)

 

Земја на потекло: Македонија

 

Баркод: 5319991557550

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: