PANEM Рустико багет 2*140gr

PANEM Рустико багет 2*140gr

PANEM Рустикален микс 2*140gr

PANEM Рустико багет 2*140gr

35 ден

Има

35 ден

Достапност: Има SKU: 310103

Опис

PANEM Рустико багет 2*140gr

 

Состав: Брашно Т500, вода, квасец, сол, пченично брашно Т550, јачменово сладно брашно, стартер, регулатор на киселост Е 260 и Е 270,емуглатор Е 472е, ензими (коиланаза, алфа, амилаза, гликолипаза со ксиланаза и амилоглукозидаза), аскробинска киселина, ржано брашно, ржано сладно целозрнато брашно, ленено семе, пченични лушпи, соина прекрупа, лимунска киселина Е330.

Алергени: Глутан, сусам, соја, лен.

Упатство за употреба: Замрзнатиот производ  да се одмрзне на собна темпертура (препорачано 15-20 мин.).Во претходно загреана печка на 220C, одмрзнатиот производ се пече на 200C од 10-12 минути ( во зависност од печката).

Не се пече во микробранова печка.

Нутритивни вредности:

Енергетска вредност:    1099кј

Масти:    3.52 %

Заситени масни киселини: 0.86%

Јаглехидрати:  45,1 %

Шеќери:   3,73 %

Протеини:  9,42%

Диетрни влакна: 5,2%

Сол: 1,5%

Нето: 280 gr ( 2*140gr)

Земја на потекло: Македонија

Баркод:5319991557512

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: