PANEM Кајзер бел 4*60gr

PANEM Кајзер бел 4*60gr

PANEM Кајзерки бели со посип 4*60gr

PANEM Кајзер бел 4*60gr

32 ден

Out of stock

32 ден

Панем Kajzer bel 4*60gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 310201

Опис

PANEM Кајзер бел 4*60gr

 

Кајзер Бел

 

Состав: Брашно Т500 , вода, кавец, сол, шеќер,зејтин,пченично брашно Т550, јачменово сладно брашно , стартер, регулатор на киселост Е260 и Е270, емулгатор Е472е, ензими ( ксиланаза, алфа,амилаза, гликолипаза со ксиланаза и амилоглукозидаза), аскорбинска киселина, амилолитички ензими.

Алергени: Глутен,сусам, соја.

Упатство за употреба:

Замрзнатиот производ да се одмрзне на собна температура ( препорачано 15-20 мин.).  Во претходно загреана печка на 220C ,oдмрзнатиот производ се пече на 200 C од 10-12 минути ( во зависност од печката).

Не се пече во микробранова печка.

 

Нутритивни вредности во 100 gr:

  • Енергетска вредост : 1160 KJ;
  • Масти:  4.15%
  •  Заситени масни киселини: 1.2 %;
  • Јаглехидрати :50.7%
  •  Шеќри :2.78%;
  • Протеини :7.54 %;
  • Диетарни влакна: 2.0 %;
  • Сол :1.5% .

 

 

Нето: 240 gr ( 4×60 gr)

 

Земја на потекло: Македонија

 

Баркод:5319991557536

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: