OREO Crumbs парчиња 300gr

OREO Crumbs парчиња 300gr

OREO Crumbs парчиња 300gr

102 ден

Има

102 ден

OREO Crumbs парчиња 300gr

Достапност: Има SKU: 072836

Опис

OREO Crumbs парчиња 300gr

Опис: OREO Crumbs (парчиња).
Кршени орео сендвич колачиња, одлични како додаток во домашни колачи,сладоледи и десерти.
Состав: Брашно од пченица, шеќер, растително масло (палмино), какао во прав со намалена масленост 4,6%, скроб од пченица, гликозно-фруктозен сируп, агенси за подигнување тесто(калиум хидроген карбонат, амониум хидроген карбонат, натриум хидроген карбонат), сол, емулгатори , арома (ванила). Може да содржи млеко.
Нето: 300gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: