OLEO Паста од црни маслинки 340gr

OLEO Паста од црни маслинки 340gr

OLEO Pasta od crni maslinki 340gr

OLEO Паста од црни маслинки 340gr

92 ден

Има

92 ден

Олео pasta od crni maslinki 340 gr

Достапност: Има SKU: 071054

Опис

OLEO Паста од црни маслинки 340gr

 

Состав: Паста од црни маслинки 94.7%, сол 5.2%, зачини( мајчина душица) 0.1 %.

Може да содржи коски од маслинки или парчиња од коски од маслинки.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  1141 КЈ;
  • Масти 25.6 gr ( од кои заситени 3.8 gr );
  • Јаглехидрати 9.6 gr
  • Протеини 1.9 gr;
  • Сол  5.2 gr;

 

Нето: 340 gr

 

Земја на потекло: Турција

 

Баркод: 3800163830059

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: