O`CAKE Колачи со чоколадо и портокал 145gr

O`CAKE Колачи со чоколадо и портокал 145gr

O`CAKE Колачи со чоколадо и портокал 145gr

O`CAKE Колачи со чоколадо и портокал 145gr

54 ден

Out of stock

54 ден

O`CAKE Колачи со чоколадо и портокал 145gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 061435

Опис

O`CAKE Колачи со чоколадо и портокал 145gr

Опис: Интегрални колачи со чоколадо и портокал.

Состав: Интегрално пченично брашно (26%), шеќер, раститална маст (палмина), овесни снегулки(12%), пченично брашно, гликозен сируп, какао прав, експандиран производ (брашно од ориз, пченичен глутен, пченичен слад, шеќер, сол, декстроза), овошен сок од портокал (3.7%), средства за подигнување на тесто, арома, емулгатори (соин лецитин и E476),сол.

Може да содржи траги од јајца, јаткасти плодови, млеко, кикирики и целер.

Нето: 145gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Србија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: